Niklowanie

 

Niklowanie elektrochemiczne z połyskiem stosuje się głównie jako powłokę dekoracyjną. Dla miedzi i jej stopów może spełniać również funkcję powłoki ochronnej. W celach technicznych pokrycie niklem stosuje się na styki elektryczne i części maszyn pracujące w lekkich warunkach korozyjnych.

Wykonywana u nas powłoka charakteryzuje się wysokim połyskiem, dobrą wgłębnością, jak również względnie dobrą elastycznością. W celu uzyskania właściwego efektu w zakresie połysku powierzchnie pod powłokę niklową powinny być dobrze wypolerowane.

Oferujemy pokrycia niklowe na zawieszkach galwanicznych jak również i w urządzeniach obrotowych dla elementów drobnych.

Możemy nakładać powłoki na elementy wykonane ze stali, miedzi i stopów miedzi. Dla stali przeznaczenie powłoki jest wyłącznie dekoracyjne, ponieważ powłoka niklowa nie jest wystarczająco szczelna by pełnić funkcję ochronną a nie stosujemy podkładu z cyjankalicznych powłok miedzianych. W przypadku konieczności zabezpieczenia antykorozyjnego oferujemy pokrycia niklem chemicznym – patrz zakładka.

Nie pokrywamy aluminium i stopów cynkowo-aluminiowych

Jakość usług w naszym zakładzie została potwierdzona certyfikatem ISO 9001. Po wykonanej usłudze niklowania możemy, na życzenie klienta, wydać certyfikat grubości powłoki w postaci protokołu pomiarów powłoki na przyrządzie FISCHERSCOPE.

Usługi cynowania w naszym zakładzie są wyceniane indywidualnie i cena zależy od grubości powłoki, jakości podłoża i wielkości zamówienia. Aby poznać wycenę konkretnego towaru, prosimy o kontakt pod numerem tel. 22 729 88 45 lub e-mail: jan.soltysinski@gmail.com

NiklowanieNiklowanieNiklowanie