Niklowanie chemiczne

 

Oferujemy pokrycie niklem chemicznym o średniej zawartości fosforu tzn. 5-8,5% wagowo. Osadzana powłoka jest szczelna i znacznie lepiej zabezpiecza przed korozją w porównaniu z powłoką niklową osadzaną elektrochemicznie. Dodatek fosforu zapewnia dobre własności trybologiczne powłoki co doskonale sprawdza się w przypadku pokrywania np. tłoków i cylindrów współpracujących ze sobą.

Powłoka osadzana z kąpieli chemicznej jest półbłyszcząca. Możemy osadzać warstwy o grubości maksymalnie do 35- 40 mikrometrów, chociaż w zdecydowanej większości przypadków oczekiwane efekty trybologiczne i antykorozyjne uzyskuje się przy cieńszych warstwach.
Ze względu na warunki pokrywania i bardziej wymagającą technologię niklowanie chemiczne jest znacznie droższe od niklowania elektrochemicznego a cena jest istotnie zależna od grubości osadzanej powłoki.

Nikiel chemiczny możemy osadzać na podłożu stali, miedzi i stopów miedzi.

Nie pokrywamy aluminium i stopów cynkowo-aluminiowych

Jakość usług w naszym zakładzie została potwierdzona certyfikatem ISO 9001. Po wykonanej usłudze niklowania chemicznego możemy, na życzenie klienta, wydać certyfikat grubości powłoki w postaci protokołu pomiarów powłoki na przyrządzie FISCHERSCOPE.

Usługi niklowania chemicznego w naszym zakładzie są wyceniane indywidualnie i cena zależy od grubości powłoki, jakości podłoża i wielkości zamówienia. Aby poznać wycenę konkretnego towaru, prosimy o kontakt pod numerem tel. 22 729 88 45 lub e-mail: jan.soltysinski@gmail.com

Niklowanie chemiczneNiklowanie chemiczneNiklowanie chemiczne